Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Orlen zwiększy wydobycie ropy i gazu

e-petrol.pl
2019-11-28 / 09:40
Orlen zwiększy wydobycie ropy i gazu

W 2020 roku Orlen może osiągnąć poziom dobowego wydobycia ropy i gazu przekraczający rekordowy pod tym względem ostatni kwartał ubiegłego roku – podaje giełdowy ‘’Parkiet’’.

Gazeta, powołując się na informacje uzyskane od rzeczniczki Orlenu Joanny Zakrzewskiej pisze, że Grupa planuje na przyszły rok wzrost wydobycia ropy i gazu do poziomu powyżej 20,2 tys. boe na dobę. Taki poziom wydobycia Orlen osiągnął w ostatnim kwartale ubiegłego roku i był to dotychczasowy rekord Grupy.

Największy udział w wydobyciu węglowodorów w Grupie mają kanadyjskie złoża Orlenu, z których średnie dobowe wydobycie w ciągu dwóch ostatnich lat utrzymuje się na poziomie 17 tys. boe.  Również w Polsce, gdzie w ubiegłym roku dobowe wydobycie było na poziomie ok. 1 tys. boe (gaz ziemny), PKN Orlen planuje wzrost, do którego ma się przyczynić podłączenie nowego odwiertu na złożu Miłosław.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu