Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Odszkodowanie dla byłego prezesa Lotosu?

e-petrol.pl
2019-11-22 / 09:48
Odszkodowanie dla byłego prezesa Lotosu?

Serwis pb.pl poinformował, że Paweł Olechnowicz, były prezes Grupy Lotos, złożył w sądzie okręgowym w Gdańsku wniosek o zadośćuczynienie od Skarbu Państwa za niesłuszne zatrzymanie w styczniu tego roku.

Jak przypomina serwis, CBA zatrzymało Pawła Olechnowicza, a prokuratura postawiła mu zarzut wyrządzenia spółce Lotos znacznej szkody majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 246 tys. zł W czerwcu bezzasadność tego zatrzymania uznał prawomocnie sąd.

Paweł Olechnowicz, po zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w styczniu 2019 roku, złożył wyjaśnienia i nie przyznał się do postawionych mu zarzutów. Sąd odrzucił też wniosek Prokuratury Rejonowej o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec Pawła Olechnowicza. Sąd uznał, że nie ma podstaw do zastosowania żadnego środka zapobiegawczego wobec byłego prezesa Lotosu. W czerwcu 2019 roku sąd w Gdańsku wydał prawomocne postanowienie dotyczące zatrzymania Pawła Olechnowicza. Stwierdził, że jego zatrzymanie pod koniec stycznia 2019 roku było .

Teraz reprezentujący byłego prezesa Lotosu mecenas Janusz Kaczmarek złożył zażalenie na zatrzymanie menadżera i potwierdził, że były prezes Lotosu będzie domagał się odszkodowania w kwocie 100 tys. zł za niezasadne zatrzymanie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu