Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Nowy nadzór w Onico

e-petrol.pl
2019-11-13 / 09:51
Nowy nadzór w Onico

Podczas wtorkowego walnego zgromadzenia odwołani zostali wszyscy członkowie rady nadzorczej Onico, a powołani zupełnie nowi. Teraz rynek nie powinien mieć wątpliwości, kto rządzi w tej paliwowej spółce.

Wczoraj wyjaśniło się kto sprawuje władzę w Onico. Po walnym zgromadzeniu Andrzej Kociubiński, prezes Onico powiedział „Pulsowi Biznesu”, że nowe osoby cieszą się poparciem głównego akcjonariusza Onico oraz mają kompetencje, które wesprą działania sanacyjne w spółce i umożliwią wyjaśnienie wątpliwości dotyczących jej funkcjonowania w przeszłości.

Głównym akcjonariuszem Onico jest Capitale Tre Investments, kontrolowane przez Tomasza Turczyna, który ma 54,55 proc. akcji. Z jego poparciem do rady nadzorczej weszli: Dominik Drozdowski, Tomasz Bujak, Mariusz Kumorek, Wojciech Puciata i Rafał Roszkowski. Z dostępnych w internecie informacji wynika, że to finansiści lub prawnicy.

Onico od czerwca jest na krawędzi upadłości i czeka na decyzję sądu w sprawie ewentualnej sanacji, a ta ma zapaść lada dzień.

Obecnie w grupie Onico największą wartość mają terminale: kolejowy w gminie Narewka, w pobliżu przejścia granicznego z Białorusią, i morski w Gdyni. Andrzej Kociubiński poinformował, że Onico pracuje nad umowami handlowymi dotyczącymi tego segmentu i rozmawia m.in. z grupą Anwim.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu