Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Decyzja środowiskowa dla ropociągu Brody-Płock przedłużona do 2023 r.

e-petrol.pl
2019-11-08 / 09:34
Decyzja środowiskowa dla ropociągu Brody-Płock przedłużona do 2023 r.

Międzynarodowe Przedsiębiorstwo Rurociągowe "Sarmatia" poinformowało w komunikacie, że Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie przedłużył do października 2023 r. ważność decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy ropociągu z Brodów na Ukrainie do Płocka, z możliwością przedłużenia do Gdańska lub w kierunku zachodnim.

Za realizację budowy transgranicznej magistrali Brody-Płock odpowiada powołane w 2004 r. Międzynarodowe Przedsiębiorstwo Rurociągowe "Sarmatia" sp. z o.o., Magistrala ma zapewnić dywersyfikację dostaw ropy naftowej do Polski, a także dalej - do Europy Zachodniej w oparciu o zasoby surowca w regionie Morza Kaspijskiego.

Jak poinformował w komunikacie zarząd "Sarmatii", pod koniec października Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie  w drodze wydania postanowienia przedłużył na kolejne cztery lata termin ważności decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach  dla projektu pn. „Budowa rurociągu naftowego Brody - Płock z możliwością jego przedłużenia do Gdańska lub w kierunku zachodnim”.

Ważność decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach została wydłużona do 10 lat, tzn. do października 2023 r.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu