Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Postawiono zarzuty oszustom paliwowym

e-petrol.pl
2019-11-06 / 09:56
Postawiono zarzuty oszustom paliwowym

Prokuratura krajowa poinformowała o zatrzymaniu i postawieniu zarzutów członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się oszustwami VAT-owskimi i praniem brudnych pieniędzy w handlu paliwami.

Sprawa dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej z lat 2013/2014, a prowadzi ją Prokuratura Regionalna w Poznaniu. W toku śledztwa ustalono, że zatrzymani popełniali przestępstwa związane z poświadczaniem nieprawdy w dokumentach, nierzetelnym wystawianiem faktur VAT, praniem brudnych pieniędzy oraz podawaniem przez osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, zajmujące się między innymi handlem paliwami, nieprawdy w treści składanych organom skarbowym deklaracjach podatkowych.

Prokuratura Krajowa wyjaśniła, że mechanizm oszustwa polegał na wewnątrzwspólnotowym nabywaniu ze stawką 0 proc., m.in. od cypryjskiej spółki, natomiast w wystawionych fakturach dla odbiorców paliwa w kraju spółka wykazywała podatek należny ze stawką 23 proc. Operacje finansowe dotyczyły kwoty niemal 160 mln złotych, w tym podatku VAT w kwocie prawie 30 mln złotych.

Na razie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 5 osób, zawiązanych z tym procederem.  Za popełniane czyny grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu