Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

AVIA chętna na zakup części stacji Orlenu

e-petrol.pl
2019-11-04 / 09:57
AVIA chętna na zakup części stacji Orlenu

Stowarzyszenie AVIA International zaproponowało Orlenowi odkup pakietu stacji, które ewentualnie mogą być przeznaczone do sprzedaży w wyniku decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej zgody na przejęcie Lotosu przez PKN Orlen.

AVIA  podała w poniedziałkowym komunikacie prasowym, że deklaruje zainteresowanie wykorzystaniem możliwości biznesowych wynikających ze zmian na polskim rynku stacji paliw, które mogą nastąpić w wyniku konsolidacji Orlenu i Lotosem.

- Jesteśmy poważnie zainteresowani odkupem pakietu stacji paliw, które ewentualnie mogą być przeznaczone do sprzedaży w wyniku decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej zgody na akwizycję Grupy Lotos przez PKN Orlen – mówi Adam Sikorski Prezes Unimotu i jednocześnie członek komitetu zarządzającego Stowarzyszeniem AVIA International. 

Jak mówi cytowany w komunikacie Mario Tonini, Dyrektor Zarządzający w AVIA International, podobną transakcję AVIA przeprowadziła na terenie Niemiec we wrześniu bieżącego roku przejmując 155 stacji paliw od firmy TESSOL Kraftstoffe. To doświadczenie może być pomocne w Polsce przy realizacji transakcji przejęcia stacji od Orlenu. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu