Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Terminal LNG się rozbudowuje

e-petrol.pl
2019-10-11 / 09:41
Terminal LNG się rozbudowuje

Spółka Polskie LNG, która jest operatorem terminala LNG w Świnoujściu, podpisała w czwartek z niemiecką firmą Selas-Linde umowę na zakup dwóch regazyfikatorów SCV (Submerged Combustion Vaporiser). To element rozbudowy mocy terminala do mocy 7,5 mld m sześc. gazu rocznie.

Regazyfikatory to urządzenia do przeprowadzania gazu ziemnego ze stanu skroplonego do gazowego, w którym może zostać wtłoczony do sieci gazociągów przesyłowych. Wartość kontraktu nie jest znana, ale wiadomo, że termin realizacji to 62 tygodnie.

W ramach rozbudowy mocy terminala w Świnoujściu Polskie LNG - spółka należąca do operatora przesyłowego gazu Gaz-System - planuje także np. budowę trzeciego zbiornika na LNG o pojemności 180 tys. m sześc., który ma zwiększyć możliwości magazynowania i podnieść elastyczność. Ma powstać także drugie nabrzeże, przystosowane zarówno do rozładunku LNG oraz instalacja do napełniania cystern kolejowych. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu