Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Orlen Deutschland radzi sobie świetnie

e-petrol.pl
2019-10-11 / 09:38
Orlen Deutschland radzi sobie świetnie

Zysk operacyjny Orlen Deutschland, spółki zależnej PKN Orlen, sięgnął w 2018 roku 537 mln zł i był najwyższy w historii.

Orlen Deutschland, z siedzibą w Elmshorn koło Hamburga, działa na rynku niemieckim od 2003 roku i zarządza siecią ponad 580 stacji paliw pod marką star. Po informacji, że spółka uruchomiła kolejną stację w Bawarii pojawiły się pytania o rentowność. Daniel Obajtek, prezes Orlenu napisał na Twitterze, że Orlen Deutschland w 2018 r. miał najwyższy w historii zysk operacyjny na poziomie 537 mln zł, odnotowując wzrost o ok. 90 proc. (r/r). Wolumeny sprzedaży wzrosły o 9 proc. (r/r) a udział rynkowy wzrósł o 0,4 pp (r/r).

W tym tygodniu Orlen poinformował, że w ciągu trzech lat wszystkie zagraniczne stacje koncernu zmienią logo na Orlen, a w pierwszym etapie wdrożony zostanie co-branding, polegający na uzupełnieniu oznakowania stacji o Grupę Orlen.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu