Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

W Krzepicach uruchomiono stację regazyfikacji LNG

e-petrol.pl
2019-10-09 / 09:37
W Krzepicach uruchomiono stację regazyfikacji LNG

Na Śląsku w Krzepicach Polska Spółka Gazownictwa (PSG) z grupy kapitałowej PGNiG uruchomiła stację regazyfikacji skroplonego gazu (LNG). Dzięki temu dostęp do błękitnego paliwa uzyskał zarówno miejscowy przemysł jak i odbiorcy indywidualni.

Oprócz stacji LNG Polska Spółka Gazownictwa wybudowała w Krzepicach niemal 20 km gazociągów średniego ciśnienia. Na obszarze województwa śląskiego, w ramach Programu Przyspieszenia Inwestycji w Sieć Gazową Polski, zgazyfikowanych zostanie łącznie 16 gmin.

Budowa stacji regazyfikacji skroplonego gazu LNG to jeden z elementów realizacji Programu Przyspieszenia Inwestycji w Sieć Gazową Polski, będącego największym przedsięwzięciem w zakresie rozbudowy infrastruktury gazowej od czasów przedwojennego Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Gazyfikacja wyspowa umożliwia dostarczanie gazu odbiorcom z rejonów, w których tradycyjna gazyfikacja byłaby niemożliwa lub bardzo kosztowna i pracochłonna.
Powiązane publikacje:
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Z kraju

Wiadomość tygodnia

Konkurs Produkt Roku 2019 e-petrol.pl

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu