Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

PERN: za trzy lata Polska osiągnie niezależność energetyczną

e-petrol.pl
2019-09-18 / 13:38
PERN: za trzy lata Polska osiągnie niezależność energetyczną

PERN konsekwentnie rozbudowuje bazy paliw, ale na końcowy efekt tych prac będzie trzeba poczekać do końca 2023 roku. Wtedy uruchomiona będzie II nitka rurociągu pomorskiego, która zapewni Polsce osiągnięcie niezależności w obszarze dostaw ropy naftowej.

Agencja ISB podała, że dwa zbiorniki po 100 tys. m sześc. w Bazie Gdańsk mają zostać oddane wiosną 2020 roku. Na razie zakończyła się próba hydrostatyczna pierwszego z nich, a próba hydrostatyczna drugiego zbiornika jest w trakcie.  Z kolei w Terminalu Naftowym Gdańsk trwa montaż konstrukcji pięciu zbiorników o łącznej pojemności 390 tys. m3. Budowa potrwa do października 2020 roku.

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski podczas spotkania z dziennikarzami w bazie surowcowej PERN w Miszewku Strzałkowskim powiedział, że PERN ma dziś za zadanie doprowadzić do pełnego zróżnicowania kierunków dostaw surowca do Polski, co wykonuje skutecznie od kilku lat. Dodał, że fundamentem jest zbudowanie II nitki rurociągu pomorskiego, co umożliwi przede wszystkim rafinerii w Płocku całkowitą swobodę i wolność wyboru surowca, który będzie tam przerabiany.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu