Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Onico bez koncesji OPZ, ale z wnioskiem o postępowanie sanacyjne

e-petrol.pl
2019-09-11 / 09:57
Onico bez koncesji OPZ, ale z wnioskiem o postępowanie sanacyjne

Problemy finansowe spółki Onico doprowadziły to tego, że Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zadecydował o cofnięciu spółce z urzędu z końcem sierpnia koncesji na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą. Spółka się jednak nie poddaje i złożyła wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

W komunikacie spółka podała, że koncesja wydana na okres od 5 maja 2009 r. do 1 stycznia 2030 r. została cofnięta, ponieważ Onico nie przedstawiło w terminie Prezesowi URE zabezpieczenia majątkowego na kolejny okres wykonywania działalności, co wiązało się z brakiem zawarcia porozumienia z bankami.

Onico poinformowało też, że złożyło w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego  wraz z wnioskiem o udzielenie zabezpieczenia. Onico wskazało, że podstawą otwarcia postępowania sanacyjnego jest fakt, że spółka ma zaburzoną płynność finansową, jednak w oparciu o posiadane koncesje oraz spółki zależne z grupy Onico, tj. koncesję OPC na obrót w kraju paliwami ciekłymi, a także koncesje MPC na magazynowanie paliw ciekłych i przeładunek paliw ciekłych (LPG) oraz WPC na wytwarzanie paliw ciekłych (LPG) na terenie morskiego terminalu w Gdyni oraz terminalu w Plancie,  planuje prowadzenie procesu sanacji skutkującej przywróceniem płynności finansowej oraz stopniowym poszerzaniem podstawowej działalności.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu