Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

KAS prowadzi kontrole paliwowe w Małopolsce

e-petrol.pl
2019-09-11 / 09:35
KAS prowadzi kontrole paliwowe w Małopolsce

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Krakowa i Tarnowa przeprowadzili w ostatnim czasie kontrole paliwowe na terenie Małopolski.

Funkcjonariusze na terenie powiatu chrzanowskiego sprawdzali czy olej opałowy wykorzystywany jest zgodnie z przeznaczeniem do celów grzewczych. W wyniku kontroli ujawniono, że niektórzy przedsiębiorcy naruszają przepisy ustawy o podatku akcyzowym, stosując olej opałowy do napędu maszyn i pojazdów.

Na terenie jednego przedsiębiorstwa ujawniono zbiornik naziemny z licznikiem na paliwo, w którym znajdowało się 2000 litrów cieczy. Zbiornik mógł być wykorzystywany do tankowania maszyn i pojazdów znajdujących się na terenie zakładu, bowiem z licznikiem połączony był wężem gumowym pistolet do tankowania. Jak wykazała przeprowadzona analiza kwasowa pobranej próbki, w zbiorniku znajdował się olej opałowy. To samo paliwo znajdowało się w bakach maszyn znajdujących się na terenie firm.

Właściciel firmy został ukarany mandatem karnym, natomiast w przypadku oleju opałowego ujawnionego w zbiorniku dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Małopolski Urząd Celno-Skarbowy.
Słowa kluczowe: KAS, kontrola

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu