Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zużyliśmy więcej paliw

e-petrol.pl
2019-08-22 / 09:35
Zużyliśmy więcej paliw

Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) wynika, że w pierwszym półroczu zużycie trzech głównych gatunków paliw, czyli benzyny, oleju napędowego i LPG, wzrosło w Polsce o 3 proc. w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy rok wcześniej, przekraczając 15,6 mln metrów sześciennych.

Dla porównania, rok wcześniej w tym samym okresie konsumpcja trzech głównych gatunków paliw przekroczyła 15,1 mln metrów sześciennych. POPiHN w komentarzu napisał, że krajowa gospodarka rozwijała się w pierwszej połowie 2019 r. w dobrym tempie, co przełożyło się na wzrost zapotrzebowania na paliwa transportowe. Dodatkowo rosła ilość pojazdów poruszających się po polskich drogach, a nielegalny rynek handlu paliwami był skutecznie utrzymywany w ryzach.

POPiHN podał także, że w pierwszych sześciu miesiącach 2019 r. wzrósł rynek gazu płynnego LPG. Zapotrzebowanie na ten alternatywny dla benzyn produkt było o 3 proc. wyższe niż przed rokiem i wyniosło 2,5 mln metrów sześciennych.
Słowa kluczowe: konsumpcja paliw, POPiHN

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu