Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

PKN Orlen i Grupa PZU wspólnie zainwestują w marketing

e-petrol.pl
2019-07-30 / 09:40
PKN Orlen i Grupa PZU wspólnie zainwestują w marketing

PKN Orlen i Grupa PZU zamierzają utworzyć podmiot, który będzie świadczył usługi związane z szeroko pojętymi zakupami usług marketingowych i reklamowych, takich jak zakup powierzchni reklamowej.

W tym celu spółki złożyły formalny wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Adam Burak, dyrektor wykonawczy ds. Komunikacji Korporacyjnej PKN Orlen, w kontekście tworzenia nowej spółki, wskazał na globalne podejście do komunikacji marketingowej i konieczność wzmacniania rozpoznawalności marek w ramach Grupy Orlen. W jego ocenie przeniesienie kompetencji marketingowych, szczególnie w internecie, wewnątrz grupy to przede wszystkim gwarancja spójności komunikacji, a co za tym idzie wzmacnianie siły poszczególnych marek.  Łatwiej będzie też prowadzić ewaluację realizowanych kampanii i skupiać się na najbardziej efektywnych na danym rynku narzędziach.

Z kolei Damian Ziąber, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Grupy PZU wskazuje, że coraz więcej marek szuka rozwiązań podnoszących efektywność zakupu usług reklamowych i sposobów prowadzenia swojej komunikacji z odbiorcą końcowym. Łączenie budżetów marketingowych da efekty synergii, przede wszystkim kosztowej.

Firmy nie podają szczegółów działalności operacyjnej nowej spółki, którą chcą powołać.  Dziennik „Rzeczpospolita” podaje, że Orlen i PZU chcą stworzyć własny dom mediowy i tym samym wyeliminować pośredników, którzy na ich zlecenie dziś kupują antenowy czas w telewizji, kampanie w internecie i reklamę w prasie. Dziś PZU obsługuje grupa Universal Mccann, a Orlen – Starcom.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu