Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Kolejne banki wypowiedziały umowy kredytowe spółce Onico

e-petrol.pl
2019-07-29 / 09:45
Kolejne banki wypowiedziały umowy kredytowe spółce Onico

Spółka Onico poinformowała w komunikacie, że ING Bank Śląski i Alior Bank wypowiedziały umowy kredytowe. Decyzje banków nastąpiły w oparciu o analizę sytuacji ekonomicznej Onico. Skutkiem problemów finansowych jest przecena akcji spółki o kilkadziesiąt procent.

Onico podało, że ING Bank Śląski wypowiedział m.in. umowy o refinanowaniu rezerw z 2017 roku, umowy wieloproduktowej z 2012 roku i umowy kredytowej z 2018 roku. Oznacza to konieczność spłaty przez Onico łącznie 20,6 mln zł i 21,7 mln USD zobowiązań. W przypadku Alior Banku chodzi o umowę o kredyt w rachunku bieżącym zawartej 14 maja 2019 roku.

Onico poinformowało, że skutkiem wstrzymania finansowania przez instytucje kredytowe i pogorszenia sytuacji ekonomiczno-finansowej może być istotne zagrożenie terminowej spłaty zaciągniętych zobowiązań.

„Rzeczpospolita” podała, że problemy Onico odbiją się na wynikach obu banków go finansujących. Na jaw wyszły dopiero kilkanaście dni temu i początkowo wydawało się, że skala nie będzie tak duża. Dla Aliora to kolejny po Ruchu i Kani problem z klientem firmowym. Szczególnie zaskakujące jest to, że sytuacja Onico popsuła się bardzo szybko po udzieleniu kredytu.
Słowa kluczowe: Onico S.A.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu