Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Wyprali 229 mln zł na handlu olejem napędowym

e-petrol.pl
2019-07-23 / 09:57
Wyprali 229 mln zł na handlu olejem napędowym

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali w miejscowości Kobyłka w województwie mazowieckim mężczyznę podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przestępstwami finansowo-skarbowymi i praniem pieniędzy w fikcyjnym handlu olejem napędowym - podał rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Podejrzany był prezesem zarządu i właścicielem firmy, która pełniła rolę tzw. "słupa" w łańcuchu podmiotów gospodarczych zajmujących się fikcyjnym handlem olejem napędowym. 

W wyniku przestępczej działalności spółki oraz innych powiązanych z nią podmiotów Skarb Państwa stracił w okresie od grudnia 2014 r. do sierpnia 2015 r. nie mniej niż 60 mln zł. Za pośrednictwem kont bankowych zarządzanych przez zatrzymanego zostało "wypranych" nie mniej niż 229 mln zł pochodzących z przestępczego procederu. W wyniku przestępczej działalności grupy, której członkiem był zatrzymany, straty Skarbu Państwa wyniosły nie mniej niż 148 mln zł.

W komunikacie podano, że wobec zatrzymanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymany będzie mógł opuścić areszt po wpłaceniu 100 tys. zł kaucji.
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu