Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Przez 5 lat fałszował faktury na paliwo

e-petrol.pl
2019-07-09 / 09:44
Przez 5 lat fałszował faktury na paliwo

Prokuratura Okręgowa w Lublinie zakończyła śledztwo w sprawie działalności Andrzeja W., który przez kilka lat wystawiał i sprzedawał fałszywe faktury VAT na zakup paliw ze stacji Orlen. Jego klientami byli przedsiębiorcy.

Andrzej W. wystawił i sprzedał przedsiębiorcom 10 tys. fałszywych faktur na zakup paliwa, którzy płacili mu po 20 gr od każdego litra oleju napędowego znajdującego się na dokumencie. Mężczyzna niebawem stanie przed sądem.

Śledczy ustalili, że mężczyzna tym procederem zajmował się przez około 5 lat, od 2010 do sierpnia 2015 roku, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. Za pomocą przenośnego komputera i drukarki fiskalnej drukował faktury na specjalnym papierze, dzięki czemu ich wygląd oraz szata graficzna nie różniły się zasadniczo od oryginalnych faktur spółki PKN Orlen. Jak obliczyli śledczy, podrobione faktury opiewały na łączną kwotę ponad 42,4 mln złotych.

Śledczy przedstawili też zarzuty 24 przedsiębiorcom, którzy kupowali podrobione dokumenty.  Andrzej W. usłyszał czterdzieści jeden zarzutów podrobienia dokumentów. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, wskazał jednocześnie przedsiębiorców, którym sprzedawał fałszywe dokumenty.
Słowa kluczowe: fałszowanie faktur

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu