Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Czy Orlen połączy się z Lotosem?

e-petrol.pl
2019-07-08 / 09:42
Czy Orlen połączy się z Lotosem?

W sobotę prezes Orlenu Daniel Obajtek na konferencji w trakcie konwencji programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach powiedział, że połączenie Orlenu z Lotosem nie jest jeszcze przesądzone.

W środę 3 lipca PKN Orlen złożył formalny wniosek do Komisji Europejskiej o zgodę na przejęcie kontroli nad Grupą Lotos.

Zdaniem Obajtka, jest wiele wątków związanych z synergią z Lotosem, z przejęciem kapitałowym grupy Lotos przez Orlen i dodał, że nie wie czy to się spółce uda. Jego zdaniem proces, przed którym stoi Orlen jest bardzo trudny, ale spółka robi wszystko, aby go pozytywnie zakończyć.

W kuluarach konwencji PiS Prezes Orlenu powiedział dziennikarzom, że spółka na razie nie wycofuje się z planów, by do połączenia doszło do końca tego roku.

Polityka Energetyczna Polski do 2040 roku zakłada m.in rozbudowę magazynów ropy naftowej, ale w związku z rozpoczętym procesem połączenia się Orlenu z  Lotosem na razie rozmowy z PKN Orlen w sprawie magazynów ropy będzie trzeba przesunąć - powiedział w trakcie konwencji Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu