Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Lotos ogłosił, że kompleks koksowania jest gotowy do rozruchu

e-petrol.pl
2019-07-01 / 09:47
Lotos ogłosił, że kompleks koksowania jest gotowy do rozruchu

Grupa Lotos poinformowała w komunikacie o osiągnięciu gotowości do rozruchu (Ready For Start Up - RFSU), kluczowego obiektu Projektu EFRA, jakim jest kompleksu koksowania, czyli instalacja DCU wraz z instalacjami towarzyszącymi.

RFSU to formalne zakończenie budowy, które poprzedzone było długotrwałym procesem sprawdzania wszystkich 95 systemów: mechanicznych, elektrycznych, automatycznych, informatycznych i innych, potwierdzenia ich właściwego wykonania i funkcjonowania oraz wykrywania i usuwania usterek.

Konsekwencją RFSU jest przekazanie instalacji do rozruchu, czyli do prób i testów jej użytkownikowi - Zakładowi EFRA, należącemu do właściciela instalacji  spółki Lotos Asfalt.

Mateusz A. Bonca, prezes zarządu Grupy powiedział, że instalacja DCU pozwoli Lotosowi na wycofanie się z produkcji ciężkiego oleju opałowego. To ważne ponieważ już w styczniu 2020 roku wchodzą w życie przepisy IMO zakazujące spalania go przez statki, czyli głównego konsumenta tego wysokosiarkowego paliwa. Zamiast tego mało wartościowego i nieekologicznego produktu rafineria uzyska z ciężkiej pozostałości po przerobie ropy wysokiej jakości olej napędowy i paliwo lotnicze oraz koks, zwiększając swoją marżę rafineryjną.

Dzięki realizacji Projektu EFRA, Lotos produkował będzie prawie wyłącznie czyste i wysokomarżowe produkty, których udział w rafineryjnej produkcji wzrośnie z około 77 proc. w 2012 roku do ponad 89 proc.

Koszt Projektu EFRA realizowanego w latach 2015-2019 to ok. 2,3 mld zł.
Słowa kluczowe: Grupa Lotos, projekt EFRA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu