Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

O połączeniu z Lotosem zdecyduje komisarz Vestager?

e-petrol.pl
2019-06-25 / 09:38
O połączeniu z Lotosem zdecyduje komisarz Vestager?

Doradca zarządu Orlenu Artur Cieślik poinformował PAP, że PKN Orlen chciałby, aby decyzję w sprawie zgody na przejęcie kontroli nad Lotosem podjęła jeszcze obecna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager. Oficjalny wniosek koncentracyjny Orlen złoży pod koniec czerwca lub na początku lipca.

W ocenie Cieślika, w związku ze zmianą władzy w Brukseli obecna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager będzie podejmować decyzje przynajmniej do września-października, a jeśli polityczne negocjacje przedłużą się, to nawet do lutego-marca przyszłego roku.

Doradca zarządu Orlenu Artur Cieślik powiedział, że koncern nie ma wpływu na negocjacje polityczne, ale ambicją Orlenu jest, żeby to jeszcze komisarz Vestager podjęła decyzję w sprawie przejęcia kontroli nad Lotosem. Cieślik dodał, że oficjalny wniosek zostanie złożony pod koniec czerwca lub na początku lipca.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu