Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Jedzenie na stacjach benzynowych i w przydrożnych barach pod lupą UOKiK

e-petrol.pl
2019-06-24 / 09:51
Jedzenie na stacjach benzynowych i w przydrożnych barach pod lupą UOKiK

Inspekcja handlowa na zlecenie UOKiK skontrolowała blisko 170 barów na stacjach paliw, restauracji dworcowych czy sklepów, w których można kupić posiłki. Niestety raport jest zatrważający. Aż w 87 proc. przypadków wykryto nieprawidłowości.

Inspekcja handlowa skontrolowała dokładnie 4975 partii produktów w 169 miejscach. W 2180 przypadkach zgłoszono zastrzeżenia. Chodziło m.in. o złe oznakowanie produktów. Trzeba jednak zauważyć, że wykryte zostały znacznie poważniejsze problemy. Inspektorzy dostrzegli np. oszukiwanie na rodzaju mięsa, ryb czy serów.

Jak podał urząd 240 próbek trafiło do laboratoriów UOKiK, gdzie eksperci zbadali m.in., z jakich składników kucharze przyrządzili potrawy i czy zgadzało się to z deklaracjami np. w menu. Zakwestionowali 17 proc. dań lub napojów. Łącznie nierzetelną obsługę konsumentów Inspekcja handlowa stwierdziła w co trzeciej skontrolowanej placówce.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu