Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

PERN znów wykrył skażenie ropy i czasowo wstrzymał tłoczenie

e-petrol.pl
2019-06-21 / 09:20
PERN znów wykrył skażenie ropy i czasowo wstrzymał tłoczenie

W środę po południu PERN poinformował, że ze względu na wykrycie skażenia w ropie transportowanej rurociągiem ‘’Przyjaźń’’ na kilkanaście godzin wstrzymał tłoczenie surowca. Dostawy już wznowiono.

Jak podał PERN, w środę po południu spółka zatrzymała tłoczenie ropy od strony wschodniej – powodem był fakt wykrycia przekroczonych norm chlorków organicznych w dostarczonym surowcu. Dzień później, w czwartek Transnieft potwierdził fakt przesyłu zanieczyszczonej ropy rurociągiem „Przyjaźń”.

Spółka PERN w czwartkowym komunikacie podała, że zastosowała procedurę reagowania w tego typu sytuacjach i postąpiła zgodnie z ustaleniami z rafineriami w tym zakresie. Rano, po wykonaniu dodatkowych analiz kolejnych partii ropy naftowej i potwierdzeniu jej właściwej jakości, tłoczenie zostało przywrócone. PERN zaznaczył, że nie ma zagrożenia w dostawach surowca dla klientów spółki.

Jednocześnie PERN podał, iż zwrócił się do GomelTransieft z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji. Białoruski operator rurociągu wyjaśnił, że incydent jest wynikiem przełączania kolejnych elementów infrastruktury.

PERN w komunikacie przypomniał, że zgodnie z deklaracjami strony rosyjskiej, od 1 lipca rurociąg „Przyjaźń” ma być w pełni przepustowy i posiadać możliwość dostarczania czystego surowca poprzez wszystkie trzy nitki.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu