Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Unimot zainwestuje w Green Electricity

e-petrol.pl/foto Facebook
2019-06-19 / 09:47
Unimot zainwestuje w Green Electricity

Unimot zadeklarował objęcie nowych udziałów w spółce Green Electricity, która w Polsce i Europie oferuje usługi wynajmu elektrycznych skuterów i hulajnóg z użyciem platformy Blinkee.city.

Jak podał Unimot w komunikacie, kwota inwestycji to maksymalnie 9,5 mln zł i obejmie ona zakupione udziały oraz udostępnienie dodatkowego finansowania dla Green Electricity w zależności od potrzeb.

Rynkowi elektromobilności przyglądamy się od dłuższego czasu. Chcemy mieć w nim swój udział poprzez współpracę z doświadczonym partnerem, który osiągnął już sukces. Platforma blinkee.city wybiła się spośród wielu innych i osiągnęła sukces nie tylko w Polsce, ale potrafiła go także przenieść na inne europejskie kraje, takie jak Szwecja, Hiszpania, Węgry czy Rumunia – wyjaśnia Adam Sikorski, Prezes Zarządu Unimot S.A.

Jak podał Unimot, w ramach uzgodnionej współpracy, firmy planują wykorzystać także sieć stacji AVIA jako centrum obsługi elektromobilności w mniejszych miastach. Obecnie w Polsce sieć AVIA liczy już niemal 50 stacji. W całej Europie jest ponad 3 tys. stacji pod szyldem AVIA.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu