Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Komisja w sprawie VAT przesłuchała byłego premiera

e-petrol.pl
2019-06-18 / 09:40
Komisja w sprawie VAT przesłuchała byłego premiera

W poniedziałek przed sejmową komisją śledczą ds. VAT zeznawał Donald Tusk. Były premier powiedział, że miał świadomość nadużyć w obrocie paliwami.

Wiceprzewodniczący komisji Kazimierz Smoliński (PiS) pytał świadka m.in o jego wiedzę na temat wyłudzeń VAT w obszarze paliw, skali zjawiska i apele przedstawicieli branży o uszczelnienie systemu. Donald Tusk powiedział, że on sam był świadomy tego, że na rynku paliw dochodzi do nadużyć na dużą skalę oraz że dotyczy to także brutalnej przestępczości i jednocześnie jest to bardzo trudny przedmiot dla Ministerstwa Finansów, które nie lekceważyło doniesień przedsiębiorców na ten temat.

W odniesieniu do paliw były premier pamięta, że zdaniem resortu finansów zjawisko wyłudzeń było trudne do zwalczania, ze względu na działalność mafii paliwowych, do zwalczania których skarbówka potrzebowała wsparcia.
Słowa kluczowe: Donald Tusk, komisja ds. VAT

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu