Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zamieniali olej smarowy i opałowy na napędowy

e-petrol.pl
2019-06-17 / 09:56
Zamieniali olej smarowy i opałowy na napędowy

Prokuratura Krajowa poinformowała o zastosowaniu aresztu wobec członków grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem paliwami.

Prokuratura Regionalna w Łodzi nadzoruje śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się odbarwianiem oleju opałowego i smarowego i następnie wprowadzaniem go do obrotu jako pełnowartościowego oleju napędowego.

W ramach śledztwa zatrzymano pięć osób, w tym osobę, której zarzucono kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, prezesa spółki, w ramach której działalność ta była prowadzona oraz trzy osoby zajmujące się odbarwianiem olejów opałowego i smarowego, a następnie usuwając barwnikowy znacznik, produkt był oferowany przedsiębiorcom zajmującym się detaliczną dystrybucją na terenie kraju jako pełnoprawny olej napędowy.

Aresztowani przedstawiciele spółki z Łodzi działalność przestępczą prowadzili od lipca 2014 do sierpnia 2015 roku. W celu ukrycia faktycznego pochodzenia paliwa wykorzystano mechanizm firm- słupów. Jak podała prokuratura, szacunkowa wartość wyłudzonego przez grupę przestępczą podatku VAT i podatku dochodowego od osób prawnych wynosi ponad 19 mln zł, zaś podatku akcyzowego ponad 8 mln zł.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu