Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Przez split payment przeszło 46 mld zł

e-petrol.pl/fot. Ministerstwo Finansów
2019-06-11 / 09:55
Przez split payment przeszło 46 mld zł

Ministerstwo Finansów przedstawiło ‘’Pulsowi Biznesu’’ dane dotyczące funkcjonowania systemu podzielonej płatności VAT w okresie od 1 lipca 2018 r. do końca marca 2019 r.

Ministerstwo Finansów, kierowane przez Mariana Banasia, uważa, że blisko roczne obowiązywanie tzw. dobrowolnego split paymentu okazuje się sukcesem zarówno dla fiskusa, jak i podatników. Dlatego ruszyło do kolejnego etapu, czyli wprowadzenia systemu obowiązkowego. Biuro prasowe resortu poinformowało, że w ciągu trzech kwartałów w systemie split payment 400 tys. firm dokonało ok. 12 mln transakcji, w których VAT wyniósł 46 mld zł.  Wspomniane 400 tys. to jedna czwarta wszystkich podatników VAT (1,6 mln).

Doradcy finansowi i organizacje pracodawców są pod wrażeniem przepływów finansowych przez system. Firmy dostrzegły zalety split paymentu i coraz chętniej korzystają z podzielonej płatności.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu