Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zanieczyszczona ropa z Rosji do podziału

e-petrol.pl
2019-06-03 / 09:40
Zanieczyszczona ropa z Rosji do podziału

Rafinerie z Polski i Niemiec porozumiały się w kwestii przerobu zanieczyszczonej ropy z Rosji, która nadal znajduje się w rurociągach przesyłowych z Białorusi – poinformowała agencja Reutera.

Szczegóły dotyczące rekompensat finansowych mają zostać omówione w poniedziałek podczas spotkania w Moskwie. Źródła, na które powołuje się agencja Reutera, przekonują, że podczas ostatnich rozmów w Warszawie w ubiegłym tygodniu, cztery europejskie rafinerie - Rafineria Płock należąca do PKN Orlen, Rafineria Gdańska Grupy Lotos, Leuna należące do Totala oraz Schwedt, której współwłaścicielem jest Rosnieft - zawarły wstępną umowę o podziale zanieczyszczonej ropy.

Technicznie firmy usuną z rurociągu ropę, której większość znajduje się obecnie w Polsce i po zmieszaniu jej z czystym surowcem, otrzymanym drogą morską, będą mogły przerobić surowiec w rafineriach.

Agencja Bloomberg podała, że PERN cały czas dostarcza zmieszaną ropę w proporcjach zgodnych z wymogami postawionymi przez klientów i pozwalających na nieprzerwaną pracę rafinerii. Operator rurociągów poinformował agencję, że zneutralizowano już 30 procent zanieczyszczonej ropy.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu