Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Orlen inwestuje w O!Shopy i rozwija koncept Orlen Drive

e-petrol.pl
2019-05-17 / 09:53
Orlen inwestuje w O!Shopy i rozwija koncept Orlen Drive

Udział produktów i usług pozapaliwowych w całkowitej marży na stacjach Grupy Orlen stale rośnie i obecnie wynosi ponad 30 proc. – powiedział agencji ISB Wojciech Muszyński dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN Orlen.

Na koniec marca 2019 roku w sieci PKN Orlen w Polsce działało 1 669 punktów Stop Cafe, w tym ok. 388 sklepów w formacie O!Shop. W czwartek Wojciech Muszyński powiedział agencji ISBnews, że co roku koncern uruchamia ok. 140-160 nowych sklepów w tym formacie.

Wojciech Muszyński zapowiedział też, że w ramach kontynuacji programu pilotażowego, w przeciągu roku PKN Orlen uruchomi pięć kolejnych stacji w koncepcie Orlen Drive, który zakłada wydzielenie na stacji paliw specjalnego ciągu komunikacyjnego, tzw. linii drive, która umożliwia zakup produktów gastronomicznych i zatankowanie auta bez konieczności wysiadania z pojazdu.

Z punktu widzenia koncernu, zwiększanie udziału sprzedaży detalicznej przez sklep i bistro, a nie paliwo, jest korzystne, bowiem marża pozapaliwowa jest bardziej przewidywalna i niezależna od czynników zewnętrznych, takich jak ceny ropy.
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu