Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Grupa ONICO podsumowała pierwszy kwartał

e-petrol.pl
2019-05-16 / 09:53
Grupa ONICO podsumowała pierwszy kwartał

Spółka ONICO, importer paliw do Polski, pochwaliła się dobrym wynikiem osiągniętym w pierwszym kwartale.

W okresie od stycznia do marca 2019 r. Grupa ONICO wypracowała niespełna 7 mln zł zysku operacyjnego. Wynik jest o 27 proc. lepszy, w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku, i to pomimo spadku przychodów ze sprzedaży w tym okresie o niemal 20 proc., do 546 mln zł (682 mln zł rok wcześniej).

Jak zaznaczyło ONICO w komunikacie na swojej stronie internetowej pod względem przychodów ze sprzedaży miniony kwartał był trzecim najlepszych wynikiem pierwszego kwartału w historii spółki, po latach 2017-2018, natomiast w przypadku zysku netto osiągnięty wynik był najlepszy od czterech kwartałów.

Zarząd ONICO zaznacza, że dobre wyniki spółki za pierwszy kwartał były możliwe, dzięki zwiększeniu marży jednostkowej na sprzedawanych produktach oraz ścisłej kontroli nad kosztami. Marża jednostkowa netto zwiększyła się w I kwartale o 22 proc. Jak podał zarząd, głównym celem na kolejne kwartały jest dalsza poprawa marż w poszczególnych segmentach sprzedaży.
Słowa kluczowe: ONICO, wyniki finansowe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu