Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Za kilka dni do Polski dotrze czysta ropa

e-petrol.pl
2019-05-16 / 09:48
Za kilka dni do Polski dotrze czysta ropa

Z zapewnień strony rosyjskiej wynika, że niedługo problem z zanieczyszczoną ropą naftową zostanie rozwiązany. Surowiec o prawidłowych parametrach ma dotrzeć do Polski północną nitką rurociągu ‘’Przyjaźń’’ za kilka dni.

Problemy z dostawami rosyjskiej ropy zaczęły się prawie miesiąc temu - 19 kwietnia, gdy białoruskie służby odpowiedzialne za tranzyt paliwa zauważyły gwałtowny spadek jakości surowca. Okazało się, że rurociągiem „Przyjaźń” płynie ropa zanieczyszczona chlorkami organicznymi. Białoruś, Polska, Niemcy i Ukraina wstrzymały tranzyt.

W środę wiceprezes Transnieftu - rosyjskiej firmy będącej właścicielem ropociągu „Przyjaźń” poinformował, że w najbliższym czasie problemy z jakością surowca się skończą. Jedną z północnych nitek rurociągu ma popłynąć czysta ropa naftowa - do Polski i dalej, do Niemiec. 

Rosyjski minister energii zakłada, iż możliwym będzie sprzedaż zanieczyszczonej ropy w niższej cenie, jednak wciąż nie wiadomo, jak duża część surowca została zanieczyszczona.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu