Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Orlen i Lotos czekają na czystą ropę z Rosji

e-petrol.pl
2019-05-15 / 09:49
Orlen i Lotos czekają na czystą ropę z Rosji

Przedstawiciele PKN Orlen i Grupy Lotos w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach powiedzieli, że spodziewają się, że w ciągu kilku - kilkunastu dni do rafinerii w Płocku zacznie płynąć rurociągiem ‘’Przyjaźń’’ czysta ropa naftowa z Rosji.

Członek zarządu Orlenu Zbigniew Leszczyński w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach powiedział dziennikarzom, że ten temat jest obecnie najważniejszą sprawą dla koncernu, później przyjdzie czas na rozmowy na temat cen za zanieczyszczoną ropę. W podobnym tonie wypowiada się wiceprezes Grupy Lotos Jarosław Kawula, który dodał, że problemem do rozwiązania jest też miejsce zmagazynowania zanieczyszczonej ropy.   

Prezes PERN Igor Wasilewski przyznał, że zanieczyszczona ropa wciąż znajduje się w trzech nitkach rurociągu i czeka na decyzję rafinerii o jej przyjęciu i przerobie - rafinerie, do których wstrzymane zostały dostawy ropy naftowej z kierunku wschodniego – oczekują też dyskonta w cenie za przyjęcie zanieczyszczonego surowca.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu