Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Korzystna fuzja Orlenu z Lotosem

e-petrol.pl
2019-05-15 / 09:45
Korzystna fuzja Orlenu z Lotosem

Eksperci Zespołu Doradców Gospodarczych TOR podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach pozytywnie ocenili połączenie PKN Orlen i Grupy Lotos.

Zdaniem doradców TOR planowana na koniec tego roku fuzja Orlenu i Lotosu pozwoli na osiągnięcie korzyści w czterech kluczowych obszarach: wspólnych inwestycji, zwiększenia efektywności, osiągnięcia oszczędności zakupowych i zmniejszenia ogólnych kosztów.

Z przedstawionego raportu TOR wynika, że planowane połączenie narodowych koncernów paliwowych to szansa na synergię w czterech kluczowych obszarach biznesowych: inwestycjach w obszarze produkcji i dystrybucji paliw alternatywnych, zmniejszeniu kosztów i zwiększeniu efektywności w obszarze logistyki, co daje potencjał do wypracowania wyższych marż. Połączone koncerny będą miały lepszą pozycję negocjacyjną ze względu na skokowy wzrost wolumenu zakupów, co powinno przełożyć się na oszczędności zakupowe, a wzajemne wykorzystywanie infrastruktury obniży wydatki na transport oraz umożliwi zmniejszenie nakładów na zapasy operacyjne.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu