Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Służby Celno-Skarbowe korzystają ze STIR

e-petrol.pl
2019-05-10 / 09:53
Służby Celno-Skarbowe korzystają ze STIR

Wielkopolski oddział Krajowej Administracji Skarbowej, informuje na swojej stronie, że niedawne zatrzymania zorganizowanej grupy przestępczej z powiatu słupeckiego zajmującej się wystawianiem ‘’pustych’’ faktur VAT na sprzedaż oleju napędowego oraz wprowadzaniem do obrotu paliwa niewiadomego pochodzenia było możliwe dzięki skorzystaniu z Systemu Teleinformatycznej Izby Rozliczeniowej (STIR).

Funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu (WUCS)  i Departamentu Nadzoru nad Kontrolami Ministerstwa Finansów  wraz z Policjantami z Wrocławia i Poznania przeprowadzili w dniu 25 kwietnia czynności dotyczące przerwania przestępczej działalności prowadzonej przez zorganizowaną grupę przestępczą z powiatu słupeckiego zajmującą się  wystawianiem „pustych" faktur VAT na sprzedaż oleju napędowego oraz wprowadzaniem do obrotu paliwa niewiadomego pochodzenia.

Dzięki skorzystaniu ze STIR, na wniosek funkcjonariuszy WUCS, w ścisłej współpracy z Departamentem Nadzoru nad Kontrolami MF, na rachunku bankowym Spółki zabezpieczono środki pieniężne w kwocie w wysokości 240 tys. złotych.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu