Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Grupa Lotos pracuje stabilnie i ma rezerwy ropy

e-petrol.pl
2019-05-10 / 09:49
Grupa Lotos pracuje stabilnie i ma rezerwy ropy

Rafineria w Gdańsku pracuje stabilnie przy pełnym obciążeniu - poinformowała w czwartek spółka i wyjaśniła, że dzięki dostawom rosyjskiego surowca drogą morską oraz uwolnionym zapasom obowiązkowym Grupa Lotos ma zabezpieczone rezerwy ropy na kolejne tygodnie.

W komunikacie prasowym Grupa Lotos podała, że przedstawiciele koncernu, razem z pozostałymi rafineriami oraz PERN-em - liderem rozmów, pracują nad rozwiązaniem kwestii zanieczyszczonej ropy od strony technicznej, jak i handlowej.

Ze względu na zamknięcie rurociągu „Przyjaźń” koncern podjął decyzję o zakupie surowca z Rosji drogą morską z portu w Primorsku. Lotos ma bardzo dogodne położenie geograficzne, które umożliwia rafinerii realizowanie dostaw ropy naftowej pochodzącej z własnych złóż na Bałtyku (Lotos Petrobaltic) i na Litwie (Lotos Geonafta) jak również z Morza Północnego (Lotos Norge) czy z innych dalszych kierunków. W ten sposób firma w minimalnym stopniu odczuwa skutki obecnej sytuacji.
Słowa kluczowe: dostawy ropy, Grupa Lotos
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu