Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

PKN Orlen liczy na bieżące dostawy rosyjskiej ropy, ale dywersyfikuje zakupy

e-petrol.pl
2019-05-09 / 13:03
PKN Orlen liczy na bieżące dostawy rosyjskiej ropy, ale dywersyfikuje zakupy

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że ma nadzieję, że przesył ropy rurociągiem ‘’Przyjaźń’’ niebawem zostanie wznowiony. Dodał, że rafineria korzysta z wypracowanych rozwiązań i produkuje paliwa na bieżąco.

Daniel Obajtek zapewnił, że nie ma żadnego zagrożenia dla pracy rafinerii, która wykorzystuje rezerwy operacyjne i strategiczne, co zabezpiecza ją na dłuższy okres. 

Prezes PKN przyznał jednak, że jednym z problemów jest, co zrobić z zanieczyszczoną ropą, która znajduje się w polskim odcinku rurociągu, ale liczy na to, że dostawy czystej ropy nastąpią szybciej, niż do końca obecnego miesiąca.

W rozmowie z mediami prezes Obajtek powiedział, że Orlen nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w zakresie dywersyfikacji dostaw ropy, ale jednocześnie nie chciał jednak zdradzić, z jakich nowych kierunków może popłynąć ropa dla Orlenu.
 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu