Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Chcesz być pewien, że prawidłowo wywiązujesz się z obowiązków podatkowych w handlu paliwami?

e-petrol.pl
2018-03-15 / 09:40
Chcesz być pewien, że prawidłowo wywiązujesz się z obowiązków podatkowych w handlu paliwami?

STIR, split payment, SENT, należyta staranność w VAT - wszystkie te hasła dotyczą ściśle podatków i branży paliwowej. Rok 2018 to kolejny, w którym zmienia się cały szereg przepisów obejmujących właśnie ten sektor. Przedsiębiorcy powinni przygotować się, by sprawnie poruszać się w ramach nowych zasad. Dlatego właśnie zapraszamy na specjalne szkolenie, o tej konkretnie tematyce.

27 marca 2018 w Warszawie dedykowane szkolenie, dotyczące nowych przepisów podatkowych, które wchodzą w życie na przestrzeni roku 2018 i obejmą branżę paliwową. Władze Państwa od wielu lat walczą z nieuczciwymi firmami, handlującymi np. paliwem przywożonym do Polski z ominięciem obowiązujących zasad. Podjęto już cały szereg działań, mających na celu uszczelnienie systemu podatkowego i powstrzymanie oszustw. Działania legislacyjne, mające na celu powstrzymanie nadużyć, są kontynuowane i obejmują sferę podatku VAT czy rejestracji przewozów paliw. Stosować je muszą jednak wszyscy, także firmy uczciwe, rzetelne, by uniknąć zarzutów świadomego udziału w oszustwach.

By pomóc przedsiębiorcom paliwowym przygotować się do zmian, szykujemy specjalne szkolenie. Poprowadzą je doświadczeni doradcy podatkowi, Marcin Matyka i Aleksandra Kalinowska z firmy A2Z Tax Legal. Marcin Matyka niedawno zasiadał w zespole, pracującym wraz z Ministerstwem Finansów nad stworzeniem, długo oczekiwanej przez firmy paliwowe, listy procedur, których dochowanie zapewnić ma wreszcie ochronę podatkową przed zarzutem nadużyć.

Wśród tematów są m.in.:
  • efekty prac nad stworzeniem przez Ministerstwo Finansów oficjalnego katalogu czynności gwarantujących zachowanie "należytej staranności" w handlu,
  • zmiany w systemie SENT,
  • praktyczne aspekty stosowania "split payment",
  • nowe przepisy związane z użytkowaniem kas fiskalnych.

Więcej informacji o szkoleniu: TUTAJ!

Do zobaczenia w Warszawie!

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu