Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Na kawę i po paliwo

e-petrol.pl
2019-09-12 / 10:46
Na kawę i po paliwo

Jeszcze kilka lat temu kawę piło się w domu, u znajomych albo w kawiarni. Obecnie miejscem, gdzie najczęściej pijemy kawę jest wciąż dom, praca, ale coraz więcej osób pije kawę poza domem, ale to nie jak do niedawna kawiarnie są miejscem, gdzie Polacy najczęściej idą na „małą czarną”. Z zaskakujących danych Cafe Monitor ARC Rynek i Opinia wynika, że po raz pierwszy w wieloletniej historii badania to nie kawa u znajomych była numerem jeden, jeżeli chodzi o picie jej poza domem. W tym roku ulubionym miejscem Polaków na kawę jest stacja benzynowa – wskazuje ją 71 proc. badanych.

Zmieniające się upodobania Polaków dotyczące spożywania kawy pozwalają sądzić, że będzie się zwiększać liczba dogodnych punktów z szybką kawą, ponieważ to czas zdaje się być jednym z głównych powodów, dla których najczęściej wybieramy np. stacje benzynowe.

To właśnie stacje paliw przejęły rolę współczesnych kawiarni, tworzone przez sieci stacji benzynowych koncepty kawowe, które powstają jako samodzielne realizacje poszczególnych sieci stacji paliwowych lub sygnowane znaną marką kawiarnianą (Costa, Starbucks czy Tchibo). Wszystkie one są pozytywnie przyjmowane przez kierowców, a właściciele stacji paliw przyznają, że sprzedaż kawy bardzo korzystnie wpływa na prowadzony biznes. Kąciki kawiarniane przyczyniły się też do zmiany postrzegania stacji benzynowej, która w ostatnich latach stała się bardziej miejscem odpoczynku w podróży, kawiarnią/restauracją/sklepem, niż tylko miejscem, do którego przyjeżdża się zatankować.

 

Cały artykuł dotyczący zmieniających się upodobań Polaków dotyczących picia kawy do przeczytania w najnowszym wydaniu magazynu "Na Stacji Paliw". Zachęcamy do lektury!

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu