Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Bezzałogowe autobusy elektryczne w stolicy Austrii

e-petrol.pl
2018-08-13 / 10:11
Bezzałogowe autobusy elektryczne w stolicy Austrii

W Wiedniu wiosną przyszłego roku planowane jest uruchomienie regularnej linii obsługiwanej przez autonomiczne autobusy. Niedawno w dzielnicy Seestadt Aspern pomyślnie próby przeszły bezzałogowe, elektryczne autobusy przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej z pasażerami na pokładzie.

Transport miejski z użyciem pojazdów elektrycznych wchodzi na nowy poziom. W stolicy Austrii autonomiczne autobusy w obie strony pokonały półkilometrowy odcinek testowy od stacji metra U2 "Seestadt", aż do centrum technologicznego Aspern Smart City Research (ASCR). Przełomowe było również pomyślne skomunikowanie przejazdu e-autobusów z występującą na tym odcinku sygnalizacją świetlną.

Wiedeński operator komunikacji miejskiej zakłada uruchomienie regularnej linii obsługiwanej przez dwa 11-osobowe autobusy elektryczne już wiosną przyszłego roku, wciąż jednak jeszcze w trybie testowym.
Słowa kluczowe: autobusy elektryczne

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu