Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Miasta chcą mieć elektryczne autobusy

e-petrol.pl
2018-03-29 / 09:46
Miasta chcą mieć elektryczne autobusy

Obecnie po ulicach polskich miast jeździ około 90 autobusów elektrycznych i 350 na gaz CNG. Z prognoz Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) i Izby Gospodarczą Komunikacji Miejskiej (IGKM) wynika, że w ciągu 10 lat liczba autobusów na paliwa alternatywne ma wzrosnąć w Polsce o niemal 4 tys. proc.

Miasta rezygnują z autobusów spalinowych i zamawiają pojazdy z napędem alternatywnym. W najbliższych 10 latach na naszych ulicach ma się pojawić 3,5 tys. tego typu pojazdów. Jeśli prognozy się sprawdzą, to nasz kraj będzie europejskim liderem w zakresie bezemisyjnego transportu publicznego i zostawi w tyle Norwegię czy Niemcy, czyli państwa, które przewodzą w liczbach rejestracji osobowych samochodów elektrycznych. 

PSPA i IGKM przewidują, że z uwagi na ich wysoki koszt zakupu autobusów elektrycznych, gminy mogą decydować się na autobusy zasilane CNG. Popyt na takie pojazdy od 2018 r. do 2023 r. oszacowano w raporcie na 800 do 1 tys.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu