Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Ustawa o wsparciu elektromobilności w Polsce

e-petrol.pl
2017-12-15 / 09:42
Ustawa o wsparciu elektromobilności w Polsce

W całkiem niedalekiej przyszłości będziemy świadkami i uczestnikami zmian na rynku motoryzacyjnym. Tempo rozwoju elektromobilności będzie jednak zależne od podejścia rządów poszczególnych krajów. Dziś dziennik ''Rzeczpospolita'' przybliża elementy wsparcia rozwoju elektromobilności w Polsce, jakie mają znaleźć się przygotowywanej ustawie dotyczącej tej branży.

Jak czytamy w dzienniku, jednym z elementów tego wsparcia będzie powstający Fundusz Niskoemisyjnego Transportu. Środki z niego mają być przyznawane m.in. na budowę infrastruktury ładowania oraz na wsparcie producentów pojazdów i transportu publicznego. Zarządzanie pieniędzmi ma być powierzone Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ustawa przewiduje trzy formy wsparcia: dotacje, różne instrumenty zwrotne oraz sprzedaż akcji i obligacji emitowanych przez podmioty wykonujące działalność w dziedzinie niskoemisyjnego transportu.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu