Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Amerykańskie koncerny paliwowe nie boją się elektromobilności

e-petrol.pl
2017-12-11 / 09:43
Amerykańskie koncerny paliwowe nie boją się elektromobilności

Zmiana jaka może zajść w całej motoryzacji, czyli zupełny odwrót od pojazdów napędzanych produktami z ropy naftowej, może zająć jeszcze wiele lat. W związku z tym starszy ekonomista zatrudniony w Chevronie, Adam Karson, jest spokojny o los swojego pracodawcy.

Podczas piątkowej konferencji w Houston przedstawiciel Chevronu powiedział, że biorąc pod uwagę średni cykl życia pojazdu, który wynosi od 10 do 15 lat, wszystkie sprzedawane obecnie samochody powinny być elektryczne, aby świat motoryzacji miał się uwolnić od paliw kopalnych do 2035 r.

Inny amerykański gigant paliwowy, ExxonMobil, poinformował w październiku, że spodziewa się, iż w 2040 r. EV będą stanowić 6 proc. samochodów na drogach. Wiceprezydent firmy, Jeff Woodbury, wyraził przekonanie, że nawet gdyby zwiększyć tę liczbę o 50 proc., spowodowałoby to ograniczenie popytu na ropę naftową o pół mln baryłek dziennie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu