Live Chat Software
Lotos Paliwa

Kupisz auto, ładowarkę i abonament na ładowanie w trasie

e-petrol.pl
2021-04-28 / 09:48
Kupisz auto, ładowarkę i abonament na ładowanie w trasie

Inżynierowie Volkswagena mają sposób na upowszechnienie zakupów aut elektrycznych i rozwiązanie problemów z ładowaniem.

Do 2030 roku udział samochodów elektrycznych w sprzedaży aut ma wzrosnąć w Europie do ponad 70 proc., a w Chinach i USA do ponad 50 proc. Pod warunkiem oczywiście, że uda się przekonać do nowego napędu klientów. Podstawową barierą dla upowszechnienia samochodów elektrycznych są problemy z ich ładowaniem. W związku z tym inżynierowie Volkswagena i postanowili stworzyć cały pakiet elektromobilności: samochód elektryczny, ładowarkę domową i abonament na ładowanie w trasie.  

Volkswagen wraz z firmami Elli (producent ładowarek do elektryków) i Polenergia (dostawca tzw. zielonej energii) pokazał pakiet rozwiązań dla elektromobilności.
Za pośrednictwem należącej do Volkswagena firmy Elli, która zajmuje się sprzedażą infrastruktury do ładowania aut elektrycznych, marka prowadzi sprzedaż wallboxów ID. Charger. Urządzenie to umożliwia sprawne ładowanie samochodów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in.

Firma Elli  razem z VW oferuje więc nabywcom samochodów elektrycznych dostęp do aplikacji We Charge. Pozwala ona za stałą opłatę podłączyć samochód elektryczny do kilku tysięcy ładowarek w Europie. Można wykupić jedną z trzech taryf - Free, Go lub Plus.  W ramach aplikacji We Charge swoje stacje ładowania w Polsce udostępnia nie tylko Greenway, oferujący największą liczbę stacji szybkiego ładowania w Polsce, ale także sieć EV+, która już teraz ma na terenie kraju 60 stacji ładowania, a kolejne są w trakcie instalacji i uruchamiania.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.