Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

W Chinach sprzedało się mniej pojazdów z napędem elektrycznym

e-petrol.pl
2020-01-21 / 09:47
W Chinach sprzedało się mniej pojazdów z napędem elektrycznym

Dość nieoczekiwanym skutkiem wojny celnej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami jest spadek rejestracji nowych pojazdów elektrycznych.

W 2019 r. w Chinach zarejestrowano ok. 25,8 mln nowych pojazdów, co oznacza spadek o 8.2 proc. r/r.  Jak podało Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych, w przypadku samochodów osobowych i dostawczych spadek wyniósł 9,6 proc. r/r (21,5 mln szt.). Z kolei sprzedaż ciężarówek i autobusów zmniejszyła się o 1,1 proc. (4,3 mln szt.). Chińskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów przewiduje, że wzrost rejestracji nie nastąpi również w 2020 r.

Zmiany w programie wsparcia elektromobilności pod koniec czerwca sprawiły, że w 2019 r., po raz pierwszy w historii, na rynku chińskim spadła liczba rejestracji pojazdów zelektryfikowanych: o 4 proc. r/r (ok. 1,2 mln szt.).

Chiny mają jednak ambitne plany, jeśli chodzi o elektromobilność. Do 2025 r. jedną czwartą nowych samochodów sprzedawanych w Państwie Środka mają stanowić pojazdy z napędem elektrycznym. Obecnie udział BEV i PHEV w łącznej liczbie nowych rejestracji wynosi ok. 5 proc.
Słowa kluczowe: Chiny, samochody elektryczne

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu