Live Chat Software

Volkswagen będzie ładował samochody pod sklepami Lidl i Kaufland

e-petrol.pl/ fot. lidl.de
2019-06-21 / 09:24
Volkswagen będzie ładował samochody pod sklepami Lidl i Kaufland

Na parkingach supermarketów Lidl i Kaufland w Berlinie zostaną postawione dodatkowe ładowarki dla aut elektrycznych, z których w nocy będzie korzystał koncern Volkswagen.

Grupa Schwarz i koncern Volkswagen podpisały umowę, która zakłada dalszą rozbudowę sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Obecnie tego typu miejsc w Berlinie jest 70, ale w ramach współpracy liczba ta się podwoi.

Zgodnie z podpisaną umową, w godzinach nocnych ze stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych będzie korzystał Volkswagen do ładowania własnej floty pojazdów wykorzystywanych w ramach car-sharingu. Obecnie w Berlinie funkcjonuje 1500 pojazdów e-Golf, ale niebawem zwiększy się ona o 500 miejskich Volkswagenów e-Up.

W całym kraju do końca tego roku Lidl chce zainstalować stacje ładowania przed prawie 400 sklepami, a sieć Kaufland do końca 2020 planuje mieć ich 200.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.