MOYA stacje paliw dopasowane do Twoich potrzeb!

Webinarium: Wdrożenie e-SAD „na ostatnią chwilę” – nowe zasady dostaw i nabyć wewnątrzwspólnotowych wyrobów poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy

Od 13 lutego 2023 r. papierowe uproszczone dokumenty towarzyszące (UDT) dla przemieszczeń wewnątrzwspólnotowych realizowanych poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy muszą zostać zastąpione elektronicznymi e-SAD wysyłanymi w systemie EMCS. Eksperci z Cabaj Kotala Doradztwa Podatkowego przygotowali dla Państwa webinarium, które pozwoli przygotować się do tych zmian.

Webinarium: Wdrożenie e-SAD „na ostatnią chwilę” – nowe zasady dostaw i nabyć wewnątrzwspólnotowych wyrobów poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy
Do udziału zapraszamy przede wszystkim osoby zarządzające przedsiębiorstwami prowadzącymi działalność w sektorze paliw ciekłych, wyrobów alkoholowych lub tytoniowych, a także osoby odpowiedzialne za rozliczenia podatkowe w takich podmiotach.

W trakcie Webinarium, które będzie trwało maksymalnie 2 godziny, omówimy m.in. następujące zagadnienia:

•    jak zweryfikować czy e-SAD dotyczy mojej firmy?
•    wyroby i transakcje objęte nowymi przepisami – przykłady z praktyki działania przedsiębiorstw
•    nowe kategorie podmiotów: „uprawniony wysyłający” i „uprawniony odbiorca”
•    rozbudowa systemu EMCS – rozszerzenie stosowania na nowe kategorie przemieszczeń wyrobów akcyzowych
•    sposób dokumentowania przemieszczeń wewnątrzunijnych na gruncie nowych przepisów – instrukcja działania „krok po kroku”
•    elektronizacja zabezpieczeń akcyzowych przy nabyciach wyrobów z UE „z zapłaconą akcyzą”
•    specyfika przemieszczeń alkoholu całkowicie skażonego i wyrobów go zawierających
•    czy każdy, nawet najmniejszy odbiorca wyrobów przemieszczanych na podstawie e-SAD będzie musiał zarejestrować się i pracować w systemie EMCS?
•    jak przygotować się do zmian – perspektywa podmiotu wysyłającego i odbierającego wyroby

Webinarium odbędzie się w dniu 7 lutego 2023 r. w godz. 11:00-13:00 – w formie spotkania online na platformie Microsoft Teams. Dostęp do webinarium jest płatny; koszt uczestnictwa jednej osoby to 250 zł netto.

W celu potwierdzenia uczestnictwa, prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres: info@cabajkotala.com z podaniem:
•    danych uczestników;
•    adresów mailowych uczestników;
•    danych firmy do wystawienia faktury.

W razie jakichkolwiek pytań, uprzejmie prosimy o kontakt:

Izabela Kowalska
T +48 22 209 98 90
Jakość, pewność i dywersyfikacja dostaw gazu
Pozostałe aktualności
Orlen obniża cenę oleju napędowego

Orlen obniża cenę oleju napędowego

We wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek napisał na Twitterze, że na stacjach Orlenu cena oleju napędowego jest niższa średnio o 20 gr za litr.

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ograniczenia w dostawach energii we Francji

Ogólnokrajowy strajk przeciwko planowanym reformom emerytalnym ograniczył we wtorek dostawy prądu we Francji i zakłócił dostawy paliw z rafinerii.

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Aramco Trading zwiększa handel ropą i paliwami

Saudi Aramco i inni producenci ropy z Bliskiego Wschodu zintensyfikowali swoją działalność handlową aby zwiększyć dochody po załamaniu cen ropy w 2014 roku. Aramco Trading poinformowało we wtorek, że jego dzienny wolumen handlowy wynosi już 6 mln baryłek ropy naftowej i produktów paliwowych.

Ceny maksymalne na paliwa?

Ceny maksymalne na paliwa?

W sondażu przeprowadzonym przez agencję IBRiS dla Radia ZET pytano Polaków w jakich obszarach państwo powinno wpływać na ceny usług lub produktów.

Koncern BP podwoił zyski

Koncern BP podwoił zyski

W 2022 r. brytyjska firma BP odnotowała rekordowy zysk w wysokości blisko 28 miliardów USD i podwyższyła dywidendę. Jednocześnie wycofała się z planów ograniczenia wydobycia ropy i gazu oraz redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030.

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierski MOL rozważa sprzedaż stacji benzynowych w Słowenii

Węgierska firma naftowo-gazowa MOL rozważa sprzedaż niektórych ze swoich 53 stacji benzynowych w Słowenii w celu uzyskania zgody Komisji Europejskiej na zakup stacji OMV w tym kraju, podały słoweńskie media.