Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Wiadomość dnia
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

W niedziele handel tylko na małych stacjach paliw

e-petrol.pl
2017-12-13 / 09:50
W niedziele handel tylko na małych stacjach paliw

We wtorek połączone senackie komisje gospodarki narodowej i innowacyjności oraz rodziny, polityki senioralnej i społecznej przyjmowały poprawki do projektu zakazu handlu w niedziele.

Ustawa ograniczająca handel w niedziele i święta zakłada, że od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. – tylko jedna w miesiącu, a od 2020 r. ma obowiązywać zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

W ustawie przewidziano katalog wyłączeń, obejmujący placówki, w których będzie można prowadzić handel w niedziele. Zgodnie z przyjętymi na posiedzeniu komisji poprawkami zakazem handlu nie zostaną objęte te stacje paliw i sklepy na dworcach (autobusowych, kolejowych), których powierzchnia przeznaczona na ekspozycję i sprzedaż towarów nie przekracza 80 metrów kwadratowych, co oznacza powrót do pierwotnej wersji projektu. 

Zdaniem Senatorów ustalenie limitu powierzchni będzie gwarancją, że na stacjach (lub dworcach) nie będą otwierane hiper- lub supermarkety.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.