Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Termin złożenia sprawozdania o stosowanych terminach płatności

e-petrol.pl
2021-01-25 / 12:59
Termin złożenia sprawozdania o stosowanych terminach płatności

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe przypomina, że do 1 lutego 2021 roku największe podmioty muszą złożyć sprawozdanie o stosowanych terminach płatności, które wynika z tzw. ustawy o przeciwdziałaniu zatorom płatniczym.

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe przypomina, że do 1 lutego 2021 roku największe podmioty muszą złożyć sprawozdanie o stosowanych terminach płatności, które wynika z tzw. ustawy o przeciwdziałaniu zatorom płatniczym.

Sprawozdanie o stosowanych terminach płatności mają obowiązek złożyć  podmioty, które w 2019 roku uzyskały przychód o wartości przekraczającej 50 mln euro (przeliczonych na złote według średniego kursu euro ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski w ostatnim dniu roboczym roku kalendarzowego) oraz podatkowe grupy kapitałowe, bez względu na wysokość osiągniętych przychodów.

Sprawozdanie o stosowanych terminach płatności zawiera przede wszystkim terminy otrzymania zapłaty – tj. wartość świadczeń pieniężnych otrzymanych w poprzednim roku kalendarzowym w terminie do 30 dni, 31-60 dni, 61-120 dni lub powyżej 120 dni;  terminy dokonania zapłaty; opóźnienie w otrzymanych płatnościach oraz opóźnienie w dokonanych płatnościach.

Sprawozdanie można złożyć wyłącznie elektronicznie wypełniając formularz na stronie internetowej biznes.gov.pl oraz podpisać przy użyciu profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego.

Zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe w alercie napisał także, że Ministerstwo Rozwoju udostępniło broszurę informacyjną, która ma rozwiać najważniejsze problemy związane z przedmiotowym sprawozdaniem.  
Ostatnio zadane pytania

Zadaj pytanie Redakcji
Jeżeli masz pytanie dotyczące przepisów prawa, związane z działalnością na rynku paliw zadaj je tutaj. Wysyłając je zgadzasz się na jego publikację w naszym serwisie (dane osobowe, adres e-mail nie są publikowane, dzięki czemu zachowujesz pełną anonimowość).
Ukierunkowujące odpowiedzi, pozwalające Ci ocenić złożoność problemu, pojawią się w Sekcji Prawnej e-petrol.pl w dziale Pytań i odpowiedzi (FAQ), najpóźniej po upływie 5 dni roboczych. Udzielą Ci ich eksperci z renomowanych kancelarii prawnych, mający doświadczenie w obsłudze firm energetycznych.

Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10 »

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych w Information Market S.A. tel. +48 71 787 69 69, e-mail: iod@informationmarket.pl.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym udzielenia odpowiedzi na pytanie przesłane przez formularz kontaktowy.

Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom.

Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie.

Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie.


* Zaznaczenie pola jest obowiązkowe

Partner sekcji
Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy
Partner sekcji
Instytut Nafty i Gazu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.