Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Nowe wzory informacji podsumowującej VAT-UE oraz VAT-UEK

Nowe wzory informacji podsumowującej VAT-UE oraz VAT-UEK

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z 26 czerwca 2020 r. w sprawie informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach i przemieszczeniach towarów w procedurze magazynu typu call-off stock (Dz. U. z 2020 r., poz. 1138) począwszy od rozliczenia za czerwiec 2020 r. należy stosować nowe wzory informacji podsumowującej (VAT-UE) i korekty informacji podsumowującej (VAT-UEK) – informuje w alercie podatkowym zespół kancelarii Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe.

Doradcy podatkowi podają, że nowe wzory informacji podsumowujących VAT-UE oraz VAT-UEK uwzględniają wprowadzenie do ustawy o VAT z dniem 1. lipca 2020 r. przepisów dotyczących procedury magazynu typu call-off stock.

Ponadto, w związku z brzmieniem art. 12 ust. 2 ustawy wprowadzającej procedurę magazynu typu call-off stock (http://www.dziennikustaw.gov.pl/D2020000110601.pdf), podatnicy, którzy w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2020 r. dokonali przemieszczenia towarów z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego inne niż terytorium kraju mogą skorzystać z procedury magazynu typu call-off stock m.in. pod warunkiem złożenia informacji podsumowującej (VAT-UE) lub korekt informacji podsumowujących (VAT-UEK) za właściwe okresy miesięczne w terminie do 25. lipca 2020 r. W związku z powyższym nowe wzory informacji VAT-UE oraz VAT-UEK mogą zostać wykorzystane również w odniesieniu do rozliczeń za okresy styczeń-maj 2020 r.

Nowe wzory informacji podsumowującej (VAT-UE) oraz korekty informacji podsumowującej (VAT-UEK) można znaleźć pod poniższym linkiem: https://www.podatki.gov.pl/vat/e-deklaracje-vat/formularze-vat/#VAT-UE 
Ostatnio zadane pytania

Zadaj pytanie
Jeżeli masz pytanie dotyczące przepisów prawa, związane z działalnością na rynku paliw zadaj je tutaj. Wysyłając je zgadzasz się na jego publikację w naszym serwisie (dane osobowe, adres e-mail nie są publikowane, dzięki czemu zachowujesz pełną anonimowość).
Ukierunkowujące odpowiedzi, pozwalające Ci ocenić złożoność problemu, pojawią się w Sekcji Prawnej e-petrol.pl w dziale Pytań i odpowiedzi (FAQ), najpóźniej po upływie 5 dni roboczych. Udzielą Ci ich eksperci z renomowanych kancelarii prawnych, mający doświadczenie w obsłudze firm energetycznych.

Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10 »

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:

Administratorem danych osobowych jest Information Market S.A. z siedzibą we Wrocławiu (53-674), przy ul. Legnickiej 46A/10.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych w Information Market S.A. tel. +48 71 787 69 69, e-mail: iod@informationmarket.pl.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie: art. 6 pkt 1b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w zakresie dotyczącym udzielenia odpowiedzi na pytanie przesłane przez formularz kontaktowy.

Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom.

Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane ani do państwa trzeciego, ani do organizacji międzynarodowej.

Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez administratora do czasu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie.

Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Posiada Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie.


* Zaznaczenie pola jest obowiązkowe

Partner sekcji
KW Kruk i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp.k.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.