Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Odpowiedzialność przedsiębiorcy za obrót paliwami bez wymaganej koncesji

e-petrol.pl
2014-10-01 / 12:17
Odpowiedzialność przedsiębiorcy za obrót paliwami bez wymaganej koncesji

Na wstępie należy przypomnieć, iż zgodnie z art. 3 pkt. 6 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2012 r., poz. 1059), zwana dalej „ustawą” obrotem jest działalność gospodarcza polegająca na handlu hurtowym albo detalicznym paliwami lub energią. Powyższe działanie jest obarczone w ustawie obowiązkiem uzyskania koncesji ze wskazanymi wprost wyłączeniami. Uzyskanie koncesji jest obwarowane określonymi w art. 33 ust. 1 ustawy kryteriami, do których należą między innymi obowiązek: posiadania miejsca zamieszkania w Unii Europejskiej, obowiązek dysponowania środkami finansowymi w wielkości gwarantującej prawidłowe wykonywanie działalności i inne. Powyższe wymagania częstokroć powodują wiele trudności przy uzyskiwaniu koncesji i aby tego uniknąć przedsiębiorcy [...]

Aby uzyskać dostęp do publikacji zaloguj się do systemu e-petrol.pl.
Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego loginu i hasła zapoznaj się z warunkami dostępu do usługi, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.
Ostatnio zadane pytania
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Partner sekcji
Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.
Partner sekcji
Instytut Nafty i Gazu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.