Jesteś tutaj: Strona Główna » Sekcja Prawna
Szukasz porady? Zadaj pytanie
Zobacz o co pytali inni
Zamów dostęp

Live Chat Software

Posiadamy w firmie piec, w którym paliliśmy do tej pory olejem opałowym. Ten piec jest również przystosowany do oleju roślinnego i w związku z tym chcielibyśmy przejść na olej roślinny. Czy z tytułu zakupu do opalania oleju roślinnego płaci się jakieś dodatkowe opłaty - podatki?

e-petrol.pl
2014-05-21 / 10:44
Posiadamy w firmie piec, w którym paliliśmy do tej pory olejem opałowym. Ten piec jest również przystosowany do oleju roślinnego i w związku z tym chcielibyśmy przejść na olej roślinny. Czy z tytułu zakupu do opalania oleju roślinnego płaci się jakieś dodatkowe opłaty - podatki?

Stosownie do przepisu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2009r. Nr 3 poz. 11 ze zm.) wyrobami akcyzowymi są wyroby energetyczne, energia elektryczna, napoje alkoholowe oraz wyroby tytoniowe, określone w załączniku nr 1 do ustawy.

Aby uzyskać dostęp do publikacji zaloguj się do systemu e-petrol.pl.
Jeśli nie posiadasz jeszcze własnego loginu i hasła zapoznaj się z warunkami dostępu do usługi, a następnie wypełnij formularz rejestracyjny.
Ostatnio zadane pytania
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy
Partner sekcji
Cabaj Kotala Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.
Partner sekcji
Instytut Nafty i Gazu

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.